MINDENT AZ AQUA-TAMPONRÓL - - AMIT A HASZNÁLATRÓL TUDNI AKARSZ

Mit jelent a Biointimo AQUA-TAMPON Cup ?
Mit takar a két mérete?
Miért sokkal egészségesebb, mint a hagyományos tampon?
Miért sokkal kényelmesebb, mint a hagyományos tampon?
Hogyan sterilizáljam a kehelytampont?
Mikor érdemes „cserélni” azaz megtisztítva visszahelyezni?
Hogyan működik a tampon a behelyezés után?
Mikor van a tampon a helyén?
Hogyan tudom ellenőrizni, hogy megfelelően helyeztem-e be a hüvelybe?
Milyen a helytelen felhelyezés?
Éjszaka használhatom-e a tampont?
Mit tegyek, ha a húzószár miatt kényelmetlenné válik a tampon viselése az állás/ülés során?
Ha levágom a húzószárát, nem fog eltűnni bennem a tampon? 

Mit jelent a Biointimo AQUA-TAMPON Cup ?  

-AQUA, mert vizes környezetben is jól használható: aktív sportolás/ úszás/ szaunázás /gőzkabin használat / zuhanyzás során nem ázik át, nem foszlik szét, nem keveredik benne a víz a menstruációs folyadékkal; valamint eseti tisztításnál vízzel kell kimosni.



-TAMPON,  mert a menstruációs vér felfogására szolgál, és a hüvelybe kell felhelyezni hasonlóan, mint egy hagyományos tampont.
-CUP: szilikon-kehelyként működik, azaz felülről nyitott "kapszulaként" a kehely-részébe gyűjti a hüvelyfalon lefolyó menstruációs vért. Ha megfelelően van felhelyezve, akkor a gyűrűjével,könnyed vákuum révén körben megtapad a hüvely falán  és maximális szivárgásmentességet biztosít –kívülről-belülről! Nem szív fel semmit, nem szárítja ki a hüvelyt úgy, mint egy hagyományos tampon egy gyengébb napon. Bármilyen erősségű napon használható. Nagyon jó hatékonysággal mechanikus gátként működik a hüvelyben, mely úgy fogja fel a kellemetlen szagokat képző menstruációs folyadékot, hogy az közben nem érintkezhet a hüvely falával.

-ECO: Ecological azaz környezet-kímélő: Tudtad, hogy nő élete során akár több ezer tampont is kidob a szemétbe? Ezek a fehérítővel kezelt műszálas „dugók” a szeméttelepeken landolva a földbe eresztik magukból a kemikáliákat, így rendkívül környezetszennyezők!

Nos, AQUA-TAMPONNAL nem kell szemetelned többé! Egy ciklus alatt ugyanazt a tampont elég használnod! Természetesen a helyes intimhigiénia betartása miatt a kehelytampon teherbírásától függetlenül (ami akár 8-10 óra is lehet) ajánlott ezt a tampont is 3-4 óránként tiszta vízzel és szappanos kézmosással egybekötve megtisztítani. Két ciklus között kis szövetzsákjában megvár a fürdőszoba polcán! : "Economical": azaz a pénztárcádat is védi, életed során sokszázezer forintot is megtakaríthatsz, ha beszerzed nagyjából 4-5 doboz tampon árából.

- Biointimo LADIES Mini (15 db) tejsavas táskabarát mini tisztítókendő ajándékba minden dobozban! Ha nem lenne elérhető közelségben a csap, WC papírral nagyszerűen szárazra tudod törölni a tampont, majd ezzel a mini tejsavas törlőkendővel, melyből egyből 15 db a táskádban is elfér, körbe tudod törölni kívülről-belülről, hogy teljes felfrissülés élményét adja a behelyezéskor. Ha ez a kis kendő Veled van, víz nélkül is maximálisan meg tudod tisztítani a tampont, sőt! A jótékony tejsav-réteget vonsz rá, amely még segíti is az egészséges hüvelyflóra fenntartását.

 


Mit takar a két mérete?




Igaz, hogy minden nő más adottságokkal van megáldva, viszont a Biointimo AQUA-TAMPON Cup a lehető legjobban szeretne alkalmazkodni a legkülönbözőbb anatómiai jellemzőkhöz is, ezért két méretben is elérhető:

  • A kisebb, 35 mm átmérőjű 1-es méret a 30 év alattiaknak, vagy azoknak a hölgyeknek ajánlott akár e kor fölött is, akik még nem szültek természetes úton, vagy gyenge ill. legfeljebb közepes erősségű a menstruációs vérzésük.

  • A nagyobb 40 mm átmérőjű 2-es méret a 30 év felettieknek, és/vagy a már természetes úton életet adó édesanyáknak nyújt maximális biztonságot. Nagyobb űrtartalma miatt kortól függetlenül javasoljuk azoknak is, akiknek kifejezetten erős, intenzív a menstruációs vérzésük, vagy valamilyen hagyományos anyagú tampon/betét okozta irritációval küzdenek.

     

Miért sokkal egészségesebb, mint a hagyományos tampon?


Mert egészségesen tartja a hüvelyflórát:

  • Nem szívja fel a hüvelyi nedveket, csupán csak összegyűjti a menstruációs vért. Funkcióját kb. úgy látja el mint egy betét. Viszont mivel a hüvelybe kell felhelyezni, a használni úgy kell mégis mint egy tampont.

  • Nem hagy fehérítővel kezelt műszál maradványokat a hüvelyben

  • A menstruációs vért szilikon kehely részében teljesen elzárja, így az nem tud érintkezni a hüvelyfallal, mint egy hagyományos tampon esetében. A baktériumok szaporodásából adódó TSS betegség veszélye szinte kizárható. Ez bár ritka betegség, a hagyományos tamponhasználat során  kiszámíthatatlanul jelentkezhet az arra érzékenyeknél!

Miért sokkal kényelmesebb, mint a hagyományos tampon?

  • A kellemetlen szagokat a menstruációs vérrel együtt maximálisan magába zárja,
  • Betét módjára működik, de pelenka-hatás nélkül!
  • Akár egy tangában is menstruálhatsz, vagy a legnagyobb melegben alhatsz akár bugyi nélkül is vele. 
  • Viselés közben a szeméremajkakkal érintkező szilikon húzószár  kényelmetlen lehet, de ezt csak a kezdők bizonytalansága miatt hagytuk rajta, hogy könnyen ki lehessen húzni a tampont a tisztításkor. Nagyon jó hír viszont,  hogy a tampon kehelycsúcsa a csúszós szilikon felszín miatt akár egy határozottabb haspréssel is nagyon könnyen kinyomható a hüvelyből ahol már könnyedén megcsíphető ujjal is, így tulajdonképpen a húzószár felesleges. Ha már belejöttél a használatba, nyugodtan vágd le ollóval, akár teljesen! Nem fogod megbánni, a tampon jelenléte teljesen érezhetetlen és láthatatlan is lesz! Bár a kehelytamponnak a nagyobb teljesítménye miatt a mérete is nagyobb egy hagyományos tamponhoz képest, az biztos, hogy a rugalmas hüvelyfal belső teljes hosszában nincsenek érzőidegek (!) ezért egyiknek a jelenléte sem érezhető.

  • Nincs kilógó pamutszál, melyre a vizelet könnyen rákerülhet, vagy amelyen keresztül az uszoda vize a tamponba felszívódhat!

  • Úszhatsz, fittnesszelhetsz-wellnesszelhetsz, zuhanyozhatsz, szaunázhatsz, gőzkabinozhatsz felhőtlenül! A közösségi zuhanyzókban senki sem fogja sejteni hogy menstruálsz.

    Gyanús törölközőfoltok, átázó-áteresztő-foszló-mindent felszívó tampon nedves hideg érzése, viszlát! :)

Hogyan sterilizáljam a kehelytampont?

  • Fertőtleníts a legelső használat előtt! Tedd a tampont egy kis lábosban 7-10 percre zubogó forrásban lévő vízbe. Az összes többi használat előtt tökéletesen elég, ha megtisztítod folyó (langyos) víz alatt szappannal, vagy intim mosakodó géllel! 

TÉVHIT az, hogy a tampont folyamatosan sterilizálni kellene! A legegészségesebb hüvelyben is számtalan baktériumtörzs él, így ez a közeg egyáltalán nem mondható sterilnek. Ami oda bekerül, elég ha „csak” megfelelően tiszta! (Gondoljunk a szexuális élet távolról sem steril helyzeteire: a hüvelynek éppen ezért, és azért erősen savas a pH-ja, hogy a külső betolakodó káros bacikat hatástalanítsa.)

A „cseréknél" a tampont egy szappanos kézmosással egybekötve vízzel tökéletesen ki tudod öblíteni.

Ha nincs közelben a csap, (pl. plázákban, munkahelyen, egyéb közösségi WCkben) 

  1. akkor először a WC előtt mindenképpen moss kezet,  vagy használj fertőtlenítő gélt vagy kendőt a kezeid megtisztítására!
  2. kivétel után öntsd ki a tampon tartalmát a WC-be,
  3. vagy egyszerűen gyömöszölj a tamponba jó adagnyi WC papírt. Ezzel kevésbé "vérfürdő-veszélyesen" és teljesen fel tudsz itatni róla minden vért és nedvességet.
  4. Ha már száraz, töröld át a táskabarát Biointimo LADIES Mini tejsavas tisztítókendővel is a tampont. 
  5. A vákuumtartó lyukak mellett közvetlenül hajtsd be a tampont két ujjal, majd körömmel nyomd be a széthúzott szilikon lyukakba a törlőkendő sarkát mind két oldalon. Tökéletesen tiszta lesz ott is!
  6. A a visszahelyezés után egy intim kendővel még magadat is felfrissítheted . Érdemes a tampon visszahelyezése után a hüvelybemenetet egy kendővel mélyen oldalról is még egyszer áttörölni, hogy a hüvelyfalon ne maradjon semmilyen vérmaradvány. Ekkor  tökéletes felfrissülés és tiszta száraz érzés garantált a legkeményebb napokon is!

A WC papírral ellentétben a tisztítókendőt soha ne dobd a WCbe, mert dugulást okozhat!

Lehet, hogy ez elsőre bonyolultnak tűnik, néhány menszesz után látni fogod, hogy valójában néhány mozdulattal az egész ugyanannyi időbe telik, mint egy hagyományos tampon-csere. 


Mikor érdemes „cserélni” azaz megtisztítva visszahelyezni?

Természetesen, amikor a tampon kehely része már megtelt. Az mindig a vérzésed erősségétől függ, hogy mikorra telik meg.

  • Erősebb vérzés esetén 4-6 óránként

  • Közepes erősségű vérzésnél 6-8 óránként telik meg a tampon, de

  • A gyengébb napokon akár 10-12 órán át is kitart.

A tampon strapabírásától függetlenül is érdemes a tampont legalább 3-4 óránként kiöblíteni a kellemesebb-tisztább közérzet érdekében.

Hogyan működik a tampon a behelyezés után?

Itt látható két felhelyezési mód, amelyet alkalmazva a tampont be tudod helyezni. Behelyezés után a tampon szilikon kehely szája esernyőszerűen szétugrik a hüvelyben, és a hüvely falához körben illeszkedve egy enyhe vákuumhatással megtapad. Ha a tampon a helyén van, minden lecsorgó menstruációs vért maximálisan össze fog gyűjteni kis kehelyrészébe, egészen addig, míg a vér szintje el nem éri a vákuumhatásért felelős tartó lyukak szintjét. Ha a vér szintje elérte a lyukakat, akkor nagyon gyenge pecsételéshez hasonló szivárgást fogsz tapasztalni, ezért erősebb napokon, amikor nincs időd kiöblíteni a tampont  a biztonság kedvéért érdemes a fehérnemű védelmét legalább egy tisztasági betéttel megoldani.

TÉVHIT, hogy a kehelytampon a működése közben károsan hatna, vagy kitágítaná a vaginát. A hüvely az emberi test legrugalmasabb szerve, amely eredeti méretének többszázszorosára is képes kitáguni károsodás nélkül. A kehelytampon mérete egyébként működés közben nem nagyobb, mint egy hagyományos tamponé! Bár a csomagolásból kivéve egy hagyományos tampon látszólag sokkal kisebb egy kehelytamponnál, víztesztek tanusítják, hogy nedves meleg környezetben annyira kitágul, hogy eléri egy kehelytampon átmérőjének méretét is. A kehelytampon szilárd szilikon anyaga és nagyobb súlya pedig még kedvezően is hathat, hiszen a gésa golyók tanusítják, hogy a hüvelyi izmok nagy méretű golyókkal vagy súlyokkal ellátott kisebb gömbökkel edzhetők meg igazán, és ez még az orgazmus átlélését, intenzitását is javíthatja a nőknél.

Mikor van a tampon a helyén?

A hüvely alacsonyabb szakaszán kell elhelyezkednie. semmiképpen nem túl magasan. Akkor van leginkább a helyén, ha a kehely csúcsot a hüvelybe nyúlva egy mutató-ujjpercnyi távolságban még könnyen meg tudod csípni a mutató és a hüvelyk ujjaddal. Nem probléma, ha ez eleinte elsőre nem mindig sikerül: Haspréssel könnyen elérhető távolságba, vagy akár részben ki is tudod nyomni a tampon csúcsát, és újrapróbálhatod! Nagyjából két három menstruáció alatt  rá lehet érezni a kehelytampon használatára, és utána öblítéssel együtt már egy perc sem lesz az egész! 

Hogyan tudom ellenőrizni, hogy megfelelően helyeztem-e be a hüvelybe?

A megfelelő rögzülésnél a tampont nehezebben lehet elmozdítani. Ezt körbeforgatással, vagy pedig visszahúzással ellenőrizheted:

Visszahúzás: Csípd meg a tampon kehelycsúcsát a mutató- és hüvelykujjaddal, és határozottan erősen húzd kijjebb a tampont a hüvelyből, de ne teljesen! Elég annyira, hogy a kehely alulsó része a szeméremtestből már kilógjon, viszont a gyűrű rész még a hüvelyben legyen. Tapintsd körbe a kehely alulsó részét, és ellenőrizd le, hogy teljesen kinyílt-e. Ha a kehely szép szabályos hengert formáz, biztos lehetsz benne, hogy a gyűrű rész is teljesen kinyílt, és pontosan illeszkedik a hüvely falához. Ekkor óvatosan told vissza a tampont a hüvelybe úgy, hogy a kehely csúcsot kb. egy ujjpercnyire a hüvely bemenettől még el tudd érni. Ha a húzószárat már ollóval levágtad, egyáltalán nem lesz érezhető a tampon jelenléte!

Körbeforgatás: Csípd meg a tampon kehelycsúcsát a mutató és hüvelykujjaiddal, majd oldalsó irányba jobbra-balra gyengéden forgasd meg a tampont a hüvelyben, és enyhén húzd lefelé. Ezt könnyebben meg tudod tenni az erősebb napokon.

Milyen a helytelen felhelyezés?

-      Ha túl magasra, közvetlenül a méhszájhoz vagy efölé toljuk fel a tampont, akkor a menstruációs vér nem bele, hanem mellette fog elfolyni. Ez teljes elázáshoz vezethet!

-      Tartósan fekvő testhelyzetben, pl. éjszakai alvásnál a mikor a vázizmok teljesen ellazulnak, ha erősebben vérzel, a nedvesebb lazább hüvelyben a tampon önkéntelenül magától is felvándorolhat a gyenge vákuum hatására. Javasoljuk,hogy ilyen esetben a tampon mellé használj tisztasági betétet.

-      Erősebb napokon helyes bármilyen függőleges, vagy rézsútos testhelyzet, (ülő, álló, aktívan mozgó, sportoló, stb) amikor ébren vagy, mivel ekkor a vázizmok tónusban vannak és a tampon is a telítettségénél fogva a megfelelő helyén tud maradni. Ekkor a maximális szivárgásmentesség garantált! 

Éjszaka használhatom-e a tampont?

Természetesen igen! Ha a tampon nappali teljesítményével meg vagy elégedve, (10-12 órát is kibír) és nem szeretnél vesződni éjszaka a betét vagy a hagyományos tampon cseréjével, akkor átlagos vagy gyengébb vérzés (kb. max. 1,3 ml) de pecsételés esetén is bugyi nélkül tudod használni a tampont! Ekkor ugyanis nem annyira nedves már a hüvely fala, hogy a kehelytampon könnyen elcsúszhatna rajta. Tökéletesen száraz reggelre ébredsz majd. Ha megkockáztatod a használatot erősebb vérzés esetén is, mindenképpen használj ehhez a tamponhoz is legalább tisztasági betétet!

Mit tegyek, ha a húzószár miatt kényelmetlenné válik a tampon viselése az állás/ülés során?

Egyszerűen ollóval vágd le a szárat, nem fogod megbánni! Nemcsak érezhetetlen lesz a tampon jelenléte, hanem láthatatlan is: Semmi nem fog kilógni, ami esetleg vizelettel beszennyeződhet, és abszolút kényelmessé válik a viselés is. A hüvelyben nincsenek érzőidegek, ezért érezni sem fogod a jelenlétét.

Ha levágom a húzószárát, nem fog eltűnni bennem a tampon?

ETTŐL VÉGKÉPP NE FÉLJ! Biztosan nem fog benned eltűnni a tampon! Mivel csak enyhe vákuum-hatással rögzül a nedves hüvely falához, ezért a vákuum ellenére is fel-le tud csúszkálni rajta. Ha megtelt, súlyánál fogva –pláne ha haspréssel még rá is nyomsz- biztosan lejjebb, elérhető közelségbe fog csúszni,ahol a kivételhez a kehelycsúcsot két ujjal már meg tudod csípni könnyedén.

KERESD 

 
     

 

 

© Biointimo, 2010